Піогенна гранульома ясен

Піогенна гранульома – поліпоподібне утворення яскраво-червоного кольору на широкій основі або на ніжці, завбільшки від кількох міліметрів до кількох сантиметрів.

Піогенні гранульоми мають також назви: лобулярні капілярні капілярні гемангіоми, телеангіектатичні гранульоми та гранульоми вагітних (якщо вони виникають на яснах у вагітних жінок).

Фото Піогенної гранульоми ясен

foto -Piohenna_hranuloma_yasen

Зазвичай вони виникають у дітей і дорослих до 30 років.

Піогенна гранульома – це реакція грануляційної тканини на механічну травму, гормональні порушення, лікування ретиноїдами. Відповідно, ці причини можуть спричиняти розвиток гранульом. Іноді гранульома виникає на тлі невуса та телеангіектатичної ангіоми.

Піогенна гранульома має вигляд одиночного щільного вузлика яскраво-червоного, темно-червоного, фіолетового або коричнювато-чорного кольору. У неї блискуча поверхня, яка легко кровоточить.

Діаметр гранульоми – до 1,5 см. Найчастіше вона розташовується на яснах, губах, слизовій оболонці носа, обличчі та пальцях. Гранульома спочатку зростає, а потім може зменшуватися в розмірах.

Лікування піогенної гранульоми

проводиться такими методами:

  • хірургічний. Найчастіше проводять висічення спеціальним лезом із подальшою електродесикацією основи рубця. Можливе також проведення еліптичної ексцизії, накладення лігатури на основу гранульоми або кріодеструкція.
  • лазерна терапія піогенної гранульоми. Ефективний, безболісний і безпечний метод для лікування невеликих патологічних вогнищ. Потрібна серія процедур;
  • лікування вуглекислотним лазером. У результаті процедур відбувається сплощення поверхні вузлів. До початку лікування в патологічне вогнище вводиться 1 % лідокаїн. Догляд після процедури полягає в митті шкіри двічі на день водою з милом і накладанні мазі з антибіотиком протягом 2-6-тижневого періоду загоєння рани. Рецидиви рідкісні;
  • введення абсолютного спирту в осередок;
  • склеротерапія за допомогою моноетаноламіну олеату;
  • аплікація алетретиноїнового гелю (9-цис-ре-тиноева кислота).

Після будь-якого виду лікування можуть утворитися рубці. У разі неповного висічення гранульоми або інтенсивного утворення зубного нальоту, можливий рецидив. Вагітним жінкам операцію призначають на післяпологовий період.

 

Alex Melnik
Alex Melnik
Zub-info.com