Люмініри для зубів: вони Довговічні, Природні та Нетравматично встановлюються

Що таке Люмініри

Люмініри являють собою тонкі, майже непрозорі пластинки які встановлюються на передню поверхню зубів і служать для поліпшення їх зовнішнього вигляду.

Це косметична стоматологічна процедура, яка дозволяє коригувати колір, форму, розмір або за допомогою них вирівнюють неправильно розташовані зуби.

Вони можуть бути використані для приховування плям, відновлення тріщин чи вирівнюють невеликі нерівності, що сприяє вирівнюванню зубів, приховує дрібні недоліки у вигляді відколів, тріщин, великих щілин між зубами.

Люмініри виготовляють з кераміки або порцеляни, завдяки цьому виглядають природньо і дозволяє їм ідеально вписуватися в зубний ряд.

Так звані “голлівудські вініри” користуються величезною популярністю тому що вони довговічні та  естетичні.

Люмініри являють собою окрему категорію найтонших вінірів, що виготовляються за запатентованою технологією. Ці вироби були розроблені понад 30 років тому зуботехнічною компанією Ceratine (США).

Нижче фото самих люмінірів і їх на зубах.

Cлід зазначити особливу технологію встановлення тонких вінірів: вона не вимагає складного попереднього обточування зубів. Для встановлення цих накладок достатньо очистити поверхню зубів, після чого нанести на них спеціальний склад для надійної фіксації люмінірів.

Фото Люмінірів, окремо і на зубах

Встановлення люмінірів

Вони фіксуються на криві зуби до фронтальної поверхні за допомогою спеціальних складів. Попереднє спилювання верхнього шару емалі не потрібне. Живі тканини не піддаються механічному впливу, а отже, травматизм під час такої процедури відсутній.

Люмініри, що встановлюються на зуби пацієнта, мають товщину – до 0,3 мм, але за такої тонкощі здатні прослужити до 20 років і вище. І це важливий момент, адже люмініри здатні виправдати свою вартість на всі сто відсотків.

Окремо слід наголосити на тому, що під час установлення люмінірів використовують спеціальний закріплювач, який, крім того, що забезпечує високу міцність з’єднання вініра і зуба, а й містить у собі рекордну кількість фтору. Таким чином, під час використання люмінірів емаль зубів не тільки не руйнується, а й зміцнюється.

Фото зубів з і без люмінірів

Відмінність люмінірів і вінірів

Ортопедична стоматологія використовує різні методи і способи усунення дефектів зубів. Найбільш затребуваними, ефективними і надійними є люмініри і вініри. Незважаючи на величезну схожість, мають люмініри і вініри відмінністі:

 • Спосіб фіксації на зуб. Щоб встановити вініри, лікарю необхідно видалити верхній шар емалі з зубів, для фіксації люмінірів ця процедура не потрібна.
 • Матеріал виготовлення. Для виготовлення вінірів використовують недорогий композитний матеріал, тоді як люмініри бувають керамічні або порцелянові.
 • Товщина пластинки. Вініри мають товщину 0,2-0,6 мм, люмініри 0,2-0,3 мм. Другий варіант тонший, і виглядає на зубах більш природньо, не збільшуючи зуб у розмірі. Що дає перевагу над вінірами.

Фото - як виглядають люмініри на зубах проти вінірів на зубах

Вирішити, що саме поставити для поліпшення зовнішнього вигляду зубів, можна тільки після консультації з фахівцем.

Переваги люмінірів

Цей вид накладок можна використовувати для пацієнтів із занадто тонким шаром емалі й тим, кому вініри протипоказані. Під них не забивається їжа і немає ризику появи карієсу. Переваги:

 • люмініри для зубів роблять на основі високоякісної порцеляни, яка стійка до фарбування від продуктів і напоїв, вона зберігає колір протягом усього терміну експлуатації;
 • дбайливе поводження і догляд за мікропротезами збільшує термін їхньої служби до 20 років, фтор у цементувальному матеріалі надійно фіксує накладку на фронтальній частині;
 • під час встановлення пацієнт не відчуває болю або дискомфорту;
 • не потрібно носити додаткових конструкцій перед фіксацією накладок;
 • вони повністю сумісні з тканинами зуба і не викликають алергічних реакцій;
 • швидка адаптація до накладок через їхню надтонкість.

Вартість люмінірів, Ціна в Україні

Середня вартість однієї накладки з роботою стоматолога в Україні на 2023-2024 рік становить – 15000 – 17000 грн.

Ціна в Україні стартує від 9000 – 11000 гривень.

Вартість залежить від:

 1. обраного виробника;
 2. складність установки (індивідуально);
 3. вартості послуг лікаря.

Незважаючи на високу ціну люмінірів, усе більше пацієнтів обирають цей спосіб. Завдяки можливості зняти їх можна провести швидку заміну методу реставрації. Перед процедурою проводиться попереднє лікування зубів. Каріозні й ослаблені зуби підлягають обов’язковому лікуванню.

У процесі встановлення не потрібна анестезія, вам не доведеться носити тимчасові накладки, як у випадку з вінірами. Фторування емалі та додатковий її захист від пошкодження – ще одна перевага мікропротезів.

Назвати встановлення люмінірів дешевим не можна, але цей метод усунення дефектів має низку переваг і достоїнств..

Протипоказання

Мікропротези не рекомендується ставити пацієнтам з патологічною стертістю емалі, у разі запалень на яснах, бруксизмі, сильно виражених аномаліях прикусу, складних деформаціях зубів, карієсі та алергічних реакціях на компоненти накладок.

Також вони не підійдуть при анатомічному випиранні передніх зубів. Тому лікарі в нашій клініці спочатку проводять вивчення і діагностику зубного ряду. Так вдається виключити протипоказання і ризики ускладнень. Іноді виявляються тимчасові протипоказання.

Alex Melnik
Alex Melnik
Zub-info.com